Minister Veldkamp en burgemeester Dijksma openen 54ste Vakantiebeurs
09 January 2025Vanmorgen heeft minister van buitenlandse zaken Caspar Veldkamp samen met de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma de 54ste editie van de Vakantiebeurs feestelijk geopend. In aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals hebben de burgemeester en minister het startschot gegeven voor een nieuw toeristisch seizoen. Van donderdag 9 januari tot en met zondag 12 januari staat een groot aanbod van specialistische reisorganisaties, hotels en vakantiebestemmingen in Koninklijke Jaarbeurs klaar om bezoekers te inspireren met reisinformatie. Vakantiebeurs telt dit jaar ruim 900 exposanten.
Sharon Dijksma lichtte vanmorgen tijdens het ambassadeursontbijt toe: ‘Als burgemeester van een stad die duurzaamheid hoog in het vaandel heeft staan, ben ik trots dat Utrecht het ambassadeursontbijt voorafgaand aan de opening van Vakantiebeurs mag hosten. Onze stad staat bekend om haar innovatieve karakter en gedeelde verantwoordelijkheid voor een betere wereld. Vandaag hebben we alle ambassadeurs uitgenodigd om samen verder te denken en oplossingen te vinden die wereldwijd impact maken.’
Volop ontdekken, proeven en culturen beleven
Met bestemmingen van over de hele wereld, van culinaire tot familievakanties: deze Vakantiebeurs staat in het teken van vakantieplannen. Marleen Rompen, beursmanager: ‘In aanloop naar Vakantiebeurs merkten we al dat de Nederlander reislustiger is dan ooit. De animo voor Vakantiebeurs is enorm. Een groot aanbod van specialistische reisorganisaties, hotels en vakantiebestemmingen staan te popelen om bezoekers te inspireren om dit jaar op reis te gaan. Vakantiebeurs is een festival met volop vakantiebeleving. Van activiteiten als de foodtour, een reuzenrad, een Afrikaans Jungle avontuur tot culinaire kookworkshops. Er is voor ieder wat wils.’
Foto vlnr: Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs), Sharon Dijksma (Burgemeester Utrecht) en Caspar Veldkamp (Minister van Buitenlandse Zaken)
Goed artikel?
Schrijf je in net als 24.0147 andere professionals en ontvang wekelijks de beste artikelen!