Voor elk® was WOCODA de finale van een jubileumjaar waarin het 25-jarig bestaan werd gevierd. 'We waren al een jaar op tournee met inspiratiesessies en hadden een groot personeelsfeest achter de rug,' vertelt Hélène. 'WOCODA is een evenement in het hart van onze doelgroep. Als vastgoedspecialisten helpen wij corporaties om hun wijken leefbaarder te maken met verdichting, renovatie en onderhoud. Dat brengt buurtgeluk – de rode draad in ons werk en het centrale thema van onze inspiratiesessies op de beurs.'
De ambitie was groot: elk® programmeerde vijf verschillende sessies met externe sprekers in een eigen zaal. Er was echter één grote uitdaging: de locatie. 'Onze zaal lag op de derde etage, terwijl de beursvloer zich op de eerste en tweede etage bevond,'legt Hélène uit. 'De zaal lag dus ongunstig ten opzichte van de loopstroom. We hadden de inhoud perfect op orde, maar nu moesten we die zaal nog vol zien te krijgen.'
Acteurs werven bezoekers
Om dat voor elkaar te krijgen deed Hélène een beroep op Aaaaha! Bureau voor live communicatie, waarmee zij eerder had samengewerkt op vastgoedbeurs Provada. Aaaaha! zette twee acteurs in – Eva en Marcel – die de beursvloer op gingen om bezoekers actief te werven. In knalgele pakken, de kleur van elk®, en met smileybuttons benaderden zij de bezoekers. Ze voerden luchtige gesprekjes over buurtgeluk en deelden VIP-tickets uit waarmee bezoekers een sessie naar keuze konden bijwonen.
Hélène: “De inzet van de acteurs zorgde ervoor dat we nadrukkelijk aanwezig waren op het evenement en dat al onze sessies vol zaten. De smileybuttons die ze uitdeelden, waren trouwens ook een hit – daar kwam een heuse run op.”
Inspiratiewand
Erik Peekel van Aaaaha! adviseerde ook om de inhoud van de sessies te laten vastleggen door de tekenaars van het Wandverslag. Twee tekenaars, Julia en Ageeth, maakten tijdens de dag een groot visueel overzicht van alles wat er besproken werd – in woord en beeld, en in de huisstijl van elk®. Voor de gelegenheid droegen ook zij knalgele jasjes.
Hélène: “Ik ben blij dat we daarvoor gegaan zijn. Op een flink paneel zag je dat er veel besproken werd; de bezoekers maakten spontaan foto’s van de inspiratiewand. De digitale versie hebben we nagestuurd. Erg knap hoe zij dat doen.”
Positionering als expert
De aanpak wierp zijn vruchten af. Hélène: "We kregen ontzettend veel positieve reacties. Op WOCODA 2026 waren we niet alleen aanwezig, we waren heel zichtbaar. We hebben ons krachtig kunnen positioneren als dé experts op het gebied van vitale en leefbare buurten, wat heeft geleid tot veel waardevolle nieuwe gesprekken."
-- Aaaaha! Bureau voor live communicatie helpt organisatoren met de kracht van storytelling en interactie.
Fotocredit: picturesbymir.nl