Mijlpaal
Met het plaatsen van een plaquette door wethouder van Klimaat, Bouwen en Wonen Chantal Zeegers werd het hoogste punt van het hotelgebouw op 16 februari officieel gemarkeerd. Rotterdam Ahoy vierde deze mijlpaal samen met Europees vastgoedontwikkelaar Foruminvest, vertegenwoordigers van Accor, HR Group, Gemeente Rotterdam, aannemer BOBgroep en vele andere betrokken partijen. Het hotel krijgt het ibis Styles label (Accor) en is langjarig verhuurd aan het Duitse HR Groep. De oplevering is voorzien direct na de zomervakantie van dit jaar.
Hart van Zuid
De bouw van het hotel maakt onderdeel uit van de gebiedsontwikkeling Hart van Zuid, waarmee een kwalitatieve impuls aan het Zuidpleingebied wordt gegeven. Er wordt een prettige, gezonde en duurzame leefomgeving gecreëerd met ruimte voor leisure, werk, wonen, winkelen en ontmoeten. Met als doel een nieuw bruisend stadscentrum voor Rotterdam-Zuid.
Chantal Zeegers, wethouder Gemeente Rotterdam: ‘De komst van het hotel naast Rotterdam Ahoy is een mooie toevoeging aan Hart van Zuid. Het gebied rond Zuidplein groeit uit tot een volwaardig centrumgebied, voor de 210.000 bewoners van Zuid tot aan bezoekers wereldwijd. Het hotel nodigt uit om langer in dit nieuwe centrum te blijven en te genieten van alles wat het te bieden heeft. Het hotel wordt gebouwd met oog op de toekomst door hoge isolatiewaarden, een dak vol zonnepanelen en verwarming middels restwarmte van de Rotterdamse industrie.’
Dit najaar klaar
Jolanda Jansen, CEO Rotterdam Ahoy: ‘Rotterdam Ahoy heeft al jarenlang de wens om een hotel naast haar evenementenlocatie te krijgen. Nu het recent geopende Rotterdam Ahoy Convention Centre en de muziek- en theaterzaal RTM Stage op volle toeren draaien en vele extra bezoekers aantrekken, is de vraag naar dit hotel alleen maar groter geworden. We zijn dus heel blij dat de realisatie ervan met alle betrokken partijen zo voorspoedig is verlopen en dat het hotel dit najaar in gebruik zal worden genomen.’