Maker Days Eindhoven
4 september 2026

Tien makers genomineerd voor Innovation Awards tijdens Maker Days Eindhoven

Rubrieken

Van een metaal-3D-printer en een elektromechanische Turingmachine tot medische 3D-modellen, Fashion Tech en games op één enkele ledstrip. Tijdens Maker Days Eindhoven op 12 en 13 september 2026 staan tien bijzondere projecten in de schijnwerpers als genomineerden voor de Innovation Awards.

Maker Days draait om mensen die niet alleen een goed idee hebben, maar het ook daadwerkelijk gaan bouwen, testen en verbeteren. De Innovation Awards zetten makers in het zonnetje die met techniek, creativiteit en een flinke dosis nieuwsgierigheid tot vernieuwende projecten komen. En de genomineerden van dit jaar laten vooral zien hoe breed die makerwereld is.

Van metaal printen tot een Turingmachine

Zo is The Metal van Tom Bakker genomineerd. Met The Metal 1.0 werkt hij aan een toegankelijke LPBF-metaal-3D-printer, waarmee hij metaalprinten bereikbaar wil maken voor makers, engineers en kleinere werkplaatsen.

Jeroen’s Digital Tinkering van Jeroen Brinkman neemt bezoekers juist mee naar de basis van onze moderne computers. Onderdeel van het project is een elektromechanische Turingmachine, een van de weinige werkende exemplaren ter wereld.

Ook StudBus van Blue2 is genomineerd: een modulair systeem waarmee LEGO en modelbouw via wifi kunnen worden voorzien van slimme verlichting.

En dan zijn er de 1D LED Games van Praktik. Wie zegt dat een game een beeldscherm nodig heeft? Klassieke spellen worden hier teruggebracht tot één dimensie en gespeeld op één enkele strip met leds.

AI, zorg, muziek en games

De Innovation Awards laten ook zien hoe technologie op heel verschillende manieren kan worden toegepast.

Bij TraumaPrint van Univia worden MRI- en CT-scans met behulp van software en AI omgezet naar nauwkeurige, printbare 3D-modellen. Daarmee kunnen anatomische structuren fysiek inzichtelijk worden gemaakt.

Moving Harmony van Karlijn Verberne brengt technologie en muziek bij elkaar. Een gemotoriseerd platform beweegt realtime mee met de harmonie van muziek en maakt zo muzikale spanning fysiek ervaarbaar.

Bij Magic Kitchen van Studio Idem staat juist spel centraal. In deze rustgevende game maken spelers magische gerechten voor hun gasten en kunnen ze vrij experimenteren om tot het perfecte resultaat te komen.

Elektronica, Fashion Tech en zelf bouwen

Ook genomineerd is AdvEEEnt Calendar van Wannabe Maker: een kennismaking met elektronica waarbij componenten, circuits en experimenten stap voor stap worden geïntroduceerd.

Met K0DA: Wake the Workshop van Modern Inventor komen de fysieke en digitale wereld bij elkaar. Spelers bouwen zelf een echt elektronisch circuit met leds, knoppen en sensoren en zien hun handelingen direct terug in een browsergame.

Tot slot is 3D-geprinte mode van Jojanneke Tamis genomineerd. Zij gebruikt 3D-printers en digitale ontwerptools om onder meer flexibele kleding, geprint kant en experimentele textielen te maken en laat daarmee zien hoe verrassend de combinatie van mode en technologie kan zijn.

Fotograaf: Bas Gijselhart