Van Trainingscentrum tot evenementenlocatie
De KNVB Campus werd oorspronkelijk gebouwd als vaste locatie voor de eigen bijeenkomsten van de bond: scheidsrechters, opleidingen en de nationale elftallen kregen er een plek om samen te komen. Vanuit dat Trainingscentrum groeide de locatie uit tot een plek voor bijeenkomsten van KNVB-partners, en later ook voor de externe markt.
Inmiddels is er ruimte voor groepen van 10 tot 3.500 personen: van het centrale Oranjeplein, dat bij exclusief gebruik plek biedt aan 350 mensen, tot acht zalen waarvan een aantal schakelbare zalen en bijzondere vergaderplekken als de officiële Bestuurskamer, de Skybox van Oranje en de Kleedkamer van Oranje.
‘De afgelopen jaren zien we steeds meer dat het gehele terrein wordt ingezet voor bijeenkomsten en events, in plaats van alleen het Trainingscentrum. We hebben het terrein steeds beter leren kennen, de opties zijn er namelijk ook voldoende met de verschillende velden en ruimtes en dat allemaal midden in de bossen,’ zegt Mark over die ontwikkeling.
Tien jaar Tribe Company
Martijns eerste werkdag bij Tribe Company viel samen met de openingsdag van de KNVB Campus. Tribe Company komt oorspronkelijk uit de muziek- en entertainmentwereld, met onder meer de Vrienden van Amstel op het cv. ‘We hadden de ambitie om sport en entertainment met elkaar te verbinden,’ vertelt Martijn. Die ambitie leidde begin 2016 tot een gesprek bij de KNVB, met als opdracht om meerdere doelgroepen naar de nieuwe campus te trekken. Daaruit ontstonden onder meer de KNVB Voetbalkampen, extra fan entertainment rondom interlands en EK's en WK's, invulling voor de B2B-markt en groeide de samenwerking uit tot de volledige evenementenorganisatie van vandaag.
Maatwerk, van klein tot groot
Elk traject begint met een locatiebezoek, waarna de KNVB Campus en Tribe Company gezamenlijk bepalen wat er nodig is voor het event en hoe er een uniek programma kan ontstaan. Vaste arrangementen van vier tot acht uur, en zelfs meerdaagse trajecten in het eigen Teamhotel met twintig kamers, maken de aanpak flexibel; wie meer overnachtingscapaciteit nodig heeft, kan terecht bij het naastgelegen Woudschoten Hotel & Conferentiecentrum. Eten en drinken zijn daarbij nooit een bijzaak: het foodconcept van de campus is afgestemd op de prestatiebehoefte van topsporters, van gezonde koffiebuffetten tot uitgebreide diners.
‘We willen van iedere bezoeker eigenlijk een ambassadeur maken,’ zegt Mark over de rode draad in alle events. Een belangrijk keerpunt was het KPN-festival in 2021: het eerste grootschalige bedrijfsevenement op de KNVB Campus, met 3.500 bezoekers verspreid over twee dagen. Het succes was zo groot dat KPN het evenement drie jaar op rij op de Campus organiseerde.
Topsport als basis voor teambuilding
Binnen evenementen ligt de focus onder meer op business- en sportieve events, waarbij de bedrijfsclinics als onderdeel van een event worden ingezet. Daarbij draait het niet alleen om voetbal, maar vooral om de beleving van een topsportomgeving en de verbinding met thema's uit het bedrijfsleven en teambuilding. Twee jaar geleden kozen de partijen er bewust voor om het aanbod te vernieuwen en verder uit te bouwen met actieve teambuildingactiviteiten. ‘Er is echt voor ieder wat wils, je hoeft geen topvoetballer te zijn,’ aldus de twee. De KNVB Campus draait allang niet meer alleen om voetbal.
Ambitie voor de komende jaren
Elk jaar willen de KNVB Campus en Tribe Company samen minstens één nieuw concept lanceren, van grote partnerevenementen als de Campus Cup tot programma's rond een EK of WK. Ook de KNVB Winter Campus en de groeiende stroom buitenlandse betaald voetbalorganisaties die er hun trainingskamp houden, zijn voorbeelden van hoe de samenwerking blijft door ontwikkelen. Voor het komende voorjaar is de inzet simpel: de veelzijdigheid van de KNVB Campus laten zien in combinatie met de topsportbeleving die we mee willen geven aan iedere bezoeker.