Maarten Timmerman-Zubani - Alyssa van Heyst Photography
3 juni 2025

Spreker van de maand: Maarten Timmerman-Zubani – Geen man overboord

Door deSpreker.nl

Rubrieken

Midden in de nacht. Midden op de Stille Oceaan. Geen land, geen licht, geen geluid. En dan: sla je overboord. Voor Maarten Timmerman-Zubani is dit geen metafoor, maar werkelijkheid. Tijdens een langeafstandstocht sloeg hij overboord en lag hij alleen in een eindeloze zee. Wat hij daar leerde – over paniek, overleven, leiderschap en vertrouwen – vormt de basis van zijn krachtige lezing. Een verhaal dat niet alleen onder je huid kruipt, maar ook glashelder laat zien wat er gebeurt als je organisatie of team zélf in woelig water terechtkomt.

Deze rubriek wordt mogelijk gemaakt door deSpreker.nl. Ontdek hier iedere maand een nieuwe inspirerende spreker. 

Maarten Timmerman-Zubani beweegt zich moeiteloos tussen boardroom en boot. Hij is Director of International Business bij een van Europa’s grootste e-commercebedrijven, maar ook een ervaren spreker, podcasthost en oceaanzeiler. Hij studeerde aan de Hotelschool in Den Haag, behaalde een MBA en werkt al jaren in het internationale bedrijfsleven. Maar zijn meest waardevolle inzichten deed hij niet op in vergaderzalen – maar op zee. Als geen ander weet hij hoe het voelt om letterlijk losgekoppeld te zijn van controle. Alleen. In het donker. Zijn ervaring op de oceaan is rauw, spannend en confronterend – en tegelijkertijd zó herkenbaar voor professionals die zoeken naar richting in een wereld vol onzekerheid.

Corporate ervaring en persoonlijke diepgang

Zijn combinatie van corporate ervaring én persoonlijke diepgang maakt hem uniek. Hij weet hoe het is om strategisch te sturen in een internationale organisatie, én hoe het voelt om letterlijk stuurloos in het water te liggen. Juist die combinatie maakt zijn verhaal geloofwaardig én toepasbaar voor leiders, teams en professionals in elke branche.

Waarom juist nu belangrijk?

We zitten in een tijd waarin de wind alle kanten op waait. Veranderingen volgen elkaar razendsnel op en veel mensen voelen zich stuurloos. In organisaties zien we mensen ‘overboord’ raken zonder dat iemand het opmerkt. Burn-outs, verlies van betrokkenheid, stress en twijfel zijn geen uitzonderingen meer – het is de realiteit van nu.

Maarten laat zien dat overboord slaan niet alleen iets is wat je op zee overkomt. Het gebeurt op de werkvloer, in teams, in leiderschap. Zijn verhaal is een spiegel én een wake-up call. Hoe blijf je alert? Hoe bouw je een team dat elkaar vasthoudt, ook als het donker wordt? En hoe leer je vertrouwen op jezelf als je geen land in zicht hebt?

Wat kun je verwachten van zijn lezing?

Verwacht geen saaie PowerPoint of gladgestreken succesverhaal. Maarten neemt je mee op een meeslepende reis, vol rauwe ervaringen, humor en eerlijke inzichten. Zijn keynote is spannend als een avonturenroman, maar tegelijkertijd confronterend als een goed gesprek dat je al te lang hebt uitgesteld. Hij trekt parallellen tussen het leven op zee en het werk aan de wal: van stuurloosheid tot leiderschap, van stormen tot stilte, van crisis tot koers. Je publiek hangt aan zijn lippen – en gaat gegarandeerd anders de zaal uit dan ze erin kwamen.

Thema’s waarin Maarten Timmerman-Zubani impact maakt:

Omgaan met tegenslag – wat doe je als alles ineens anders loopt?

Persoonlijk leiderschap – koers houden als niemand anders het doet.

Angst voor verandering – en waarom niks doen ook een risico is.

Geestelijke gezondheid – de link tussen lichaam en hoofd.

Stress, burn-out en bore-out – herkennen, erkennen, handelen.

Vertrouwen, samenwerking en communicatie – als reddingsboei.

Meer dan een spreker: een kompas voor wie durft te varen

Maarten is de spreker die je onthoudt. Omdat hij niet alleen een goed verhaal vertelt, maar omdat hij iets wakker maakt. Hij spreekt met flair, zakelijk inzicht én diepgang. Van RAI tot klaslokaal, hij voelt zich overal thuis zolang er verbinding mogelijk is. En hij weet exact wat jouw publiek nodig heeft om geraakt én gemotiveerd te worden.

Zoals een opdrachtgever het treffend zei: ‘Twintig minuten waren veel te kort. Maarten raakte onze harten én hoofden. Hij zette iets in beweging.’