the ruby group hotel geneve
21 mei 2025

The Ruby Group tekent tweede hotel in Genève en zet Zwitserse expansie voort

Rubrieken

The Ruby Group kondigt een nieuw Lean Luxury hotel aan in Genève, ontwikkeld in samenwerking met PSP Swiss Property, een van Zwitserlands meest toonaangevende vastgoedbedrijven. Het project is daarmee het tweede hotel van de groep in Genève, het derde hotel in Zwitserland en het 34e hotel in totaal.

The Ruby Group blijft groeien in Zwitserland en kondigt plannen aan voor een tweede hotel in Genève. Het nieuwe hotel krijgt 124 kamers met openbare ruimtes op de begane grond, en wordt ontwikkeld in samenwerking met vaste partner PSP Swiss Property. De locatie biedt een totale bruto verhuurbare oppervlakte van 4.150 m² voormalige kantoorruimte en sluit perfect aan bij de focus van de groep: hoogwaardige hotelconversies op toplocaties in de stad.

In het kosmopolitische hart van Genève

Het hotel komt aan Rue de Hesse 18, 1204 Genève: een monumentaal voormalig bankgebouw in het hart van de financiële wijk van Genève. Op slechts enkele minuten lopen van de Rhône en Ruby Claire Hotel & Bar, ligt het pand op de grens van het historische Quartier des Banques en de creatieve hotspot Les Bains, algemeen erkend als het kosmopolitische hart van Genève en dé plek om te zijn. Het pand heeft uitstekende verbindingen met het openbaar vervoer, met belangrijke tram- en busstations om de hoek. De luchthaven van Genève ligt op slechts 15 minuten afstand. 

Als onderdeel van het strategische groeiplan van The Ruby Group is dit hotel een van meerdere spraakmakende stedelijke transformatieprojecten die momenteel door heel Europa worden gerealiseerd. De Ruby Group staat bekend om het herontwikkelen van complexe gebouwen met karakter en historie, en weet architectonisch erfgoed te transformeren tot eigentijdse Lean Luxury-ervaringen.  

(Mr) Julian Mörs, Senior Director Development bij the Ruby Group, reageert: ‘Dit project weerspiegelt goed waar Ruby voor staat – doordacht ontworpen ruimtes, slim en efficiënt gebruik van bestaande architectuur, en het vermogen om sfeervolle hotels te creëren op toplocaties in de stad. Dankzij onze slanke, gecentraliseerde structuur en diepgaande ontwikkelingskennis, zijn we in staat om zelfs complexe monumentale panden te transformeren in toekomstbestendige hotels.’

(Mrs) Willemijn Geels, Vice President, Development, Europe bij IHG Hotels & Resorts, voegt toe: ‘We zijn enthousiast de nieuwste aanwinst van Ruby Hotels in Genève aan te kondigen, een stad geroemd om zijn rijke cultuur en internationale status. Gelegen in het hart van het bruisende financiële district en vlakbij Genève’s meest iconische attracties, zal dit hotel de perfecte uitvalsbasis zijn voor moderne lifestyle reizigers op zoek naar charmante en authentieke ervaringen.’              

Verder uitrollen

The Ruby Group gaat door met het verder uitrollen van zijn Lean Luxury filosofie in Europa’s meest iconische steden. Het nieuwe hotel in Genève maakt dan ook onderdeel uit van een ontwikkelingsportfolio met projecten in onder andere Berlijn, Kopenhagen, Rotterdam en Stockholm. De opening van het hotel staat gepland voor Q3 2028.