Rianne Letschert ontvangt muzikaal mandaat uit handen van BumaStemra en New Music Now
Nieuw kabinet krijgt muzikaal startschot
Het initiatief voor het mandaat is afkomstig van BumaStemra en New Music Now. Met de compositie willen de organisaties de start van het nieuwe kabinet een muzikaal moment meegeven en laten zien hoe muziek mensen kan verbinden. Het muzikale mandaat is een positief gebaar vanuit de Nederlandse muzieksector.
Karin de Groot, CEO van BumaStemra: “Wij vertegenwoordigen duizenden muziekmakers. Zij geven met hun muziek uitdrukking aan wat er in Nederland gebeurt. Een nieuw kabinet is zo’n moment. Daarom wilden we daar een muzikaal gebaar bij maken.”.” Esther Gottschalk, directeur van New Music Now, sluit daarop aan: “Muziek verbindt, inspireert en zet de toon. En welke toon wil je liever zetten op je eerste werkdag dan een positieve?”
BumaStemra
BumaStemra is dienstbaar aan muziekmakers die een wereld vol muziek creëren en heeft zicht op het gebruik van muziek. Het zorgt ervoor dat componisten, tekstschrijvers en uitgevers duurzaam en snel een zo hoog mogelijke en passende vergoeding ontvangen voor het gebruik van hun muziek. BumaStemra stelt componisten, tekstschrijvers en uitgevers van muziek daarmee, en door het faciliteren van de co-creatie van muziek, in staat om als collectief bij te dragen aan een gezond muziek-ecosysteem.
New Music NOW
New Music NOW is het collectieve propagandabureau voor de nieuwe muziek en zet zich in voor het maken, spelen en delen van nieuwe muziek. In de afgelopen twee jaar heeft New Music NOW zich weten te onderscheiden als een opvallend netwerk, festival en platform en daarmee een belangrijke positie verworven in het landschap van de nieuwe muziek.
Het muzikaal mandaat is mede mogelijk gemaakt door de Nederlandse muziekuitgever Deuss Music.
Foto: Dion Huiskes