amsterdam
23 maart 2026

Nieuw cultuurpodium voor Zuidoost moet talent en publiek verbinden

Rubrieken

Amsterdam-Zuidoost krijgt er een nieuw cultuurpodium bij dat zich nadrukkelijk richt op lokaal talent en stedelijke cultuur. In het hart van winkelcentrum Amsterdamse Poort verrijst de komende jaren een multifunctionele locatie met ruimte voor muziek, kunst, sport en community-evenementen. Het nieuwe podium, dat voorlopig de werktitel CC8 draagt, krijgt een zaalcapaciteit van circa duizend bezoekers en zal zich onder meer richten op hiphop en andere urban genres.

Grootschalige gebiedsontwikkeling

Het cultuurpodium maakt deel uit van een omvangrijke herontwikkeling van de Amsterdamse Poort. In dit project wordt een groot deel van het winkelcentrum vernieuwd en uitgebreid, waarbij ook extra voorzieningen voor wonen, horeca en entertainment worden toegevoegd. De nieuwe locatie komt op een extra bouwlaag bovenop de nieuwbouw, waardoor het gebouw enkele meters hoger wordt dan de huidige structuur. De combinatie van winkels, horeca en cultuur moet het gebied aantrekkelijker maken voor bezoekers, ook in de avonduren en weekenden.

Urban cultuur en multifunctioneel gebruik

Het podium wordt meer dan alleen een concertlocatie. Naast live muziek is er ruimte voor onder andere urban sports zoals skateboarden en BMX, evenals kunst- en communityprogramma’s. Daarmee krijgt Zuidoost een plek die zowel dient als podium voor optredens als ontmoetingsplek voor bewoners en makers. De ambitie is om een locatie te creëren die lokaal geworteld is, maar ook bezoekers van buiten het stadsdeel aantrekt.

Ruimte voor lokaal talent en nieuwe makers

Een belangrijk doel van het nieuwe cultuurpodium is het versterken van de culturele infrastructuur in Zuidoost. In het stadsdeel, waar veel jong en divers talent aanwezig is, ontbreekt het volgens betrokken partijen nog aan voldoende toegankelijke podia. Het nieuwe initiatief moet daar verandering in brengen door ruimte te bieden aan muziek, theater, spoken word en andere vormen van podiumkunst. Daarbij ligt de nadruk op talentontwikkeling en laagdrempelige programmering voor de buurt. De locatie vormt daarmee een aanvulling op bestaande grote podia in de omgeving, zoals Ziggo Dome en AFAS Live, maar met een kleinschaliger en meer lokaal karakter.

Stap richting spreiding van cultuur in de stad

Met de komst van het podium zet de gemeente Amsterdam verder in op het spreiden van culturele voorzieningen buiten het centrum. Zuidoost is daarbij een belangrijk focusgebied, mede door de groei van het aantal bewoners en de culturele diversiteit in het stadsdeel. Het nieuwe podium moet bijdragen aan een sterker cultureel aanbod dichtbij huis, waardoor bewoners minder afhankelijk zijn van het centrum voor concerten en culturele activiteiten.

De plannen voor het cultuurpodium zijn inmiddels goedgekeurd, inclusief een voorbereidingskrediet van 900.000 euro. De sloop van het huidige bouwdeel staat gepland voor 2026, waarna de nieuwbouw start. De oplevering van het project wordt gefaseerd verwacht in de zomer van 2028.