Aan reflectie wellicht meer? De site bekijkende zie ik de nodige artikelen onder de diverse categorieën staan. Eventpersonality scoort maar liefst 153 keer. Logisch want deze personen worden allemaal uitgelicht en ja, daar zit geen grijs muisje tussen! Langzaam zakt mijn oog af naar de onderkant van de lijst. En wat valt op? Onderzoek scoort het laagst. Met maar 2 artikelen. Beetje weinig, toch? Zou de branche dan helemaal geen onderzoek verrichten? De laatste bijdrage dateert van zomer 2015. In een branche die zo dynamisch is, klinkt dit als lang geleden.
Eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat ik niet alles heb bekeken dus wellicht is er meer onderzoek gedaan.
De zomer, komkommertijd, is voor mij juist onderzoektijd. Niet dat ik dan zelf veel onderzoek verricht. Cijfers alleen zeggen me niet zo veel. De beleving erachter, daar gaat ‘t om. Daarom wil ik mijn ‘onderzoeksmateriaal’ namelijk altijd spreken, weten wat ze denken en voelen en waarom. En mijn ‘materiaal’ gaat ook gewoon lekker op vakantie.
Zomers lees ik veel. Veel onderzoek uit domeinen waar ik niet in thuis ben of weinig van af weet (dat zijn er heel veel). Ik kom nieuwe theorieën en ideeën tegen. Leer over analysetechnieken en methoden uit vakken die ver van het event- en congresvak staan. Zie cross-overs tussen sectoren en vakgebieden die op het eerste gezicht absurd zijn maar waardoor allerlei innovatieve oplossingen zich aandienen.
Soms gaat het mijn pet te boven, of begrijp ik de essentie pas na meerdere artikelen te hebben doorgeploegd. Het is zwoegen. Geestelijk ploeteren. Niets voor de zomer? Juist wel. Daarna volgt het reflecteren op al die nieuwe informatie die soms al heel lang bestaat maar volstrekt onbekend voor me was. Uiteindelijk heb ik nieuwe kennis en inzichten die ik kan toepassen op gewone, alledaagse praktijken.
Mijn tips:
» lees eens iets wat buiten je eigen werkveld en kennisgebied valt
» kauw en herkauw er op: reflecteer
» kijk hoe deze nieuwe kennis en inzichten van pas komen in je dagelijkse leven
En als dat niet het geval is, ben je toch weer wat nieuws te weten gekomen.
Angelique Lombarts
Aloaconsultancy.nl