De Kikkerachtbaan opende in 1985. Per rit kunnen maar liefst veertig personen mee. Ze leggen dan twee keer 360 meter af. Naar schatting verwelkomde de attractie in de afgelopen veertig jaar maar liefst 24 miljoen passagiers. De trein legde meer dan 600.000 kilometer af. Dat betekent dat de Kikkerachtbaan in totaal ongeveer vijftien keer de volledige aarde rond kon gaan.
Nostalgici hoeven niet te vrezen dat de Kikkerachtbaan straks helemaal verleden tijd is. Komende winter realiseert Duinrell een nieuwe familieachtbaan met dezelfde naam, van de originele fabrikant: de firma Zierer uit Duitsland. ‘Kenners zullen straks enkele verschillen opmerken, maar het familiegevoel blijft hetzelfde’, aldus Van Zuylen van Nijevelt. ‘Verdere details over de nieuwe baan volgen deze winter.’
Laatste treinritje voor personeel
Fans worden op de hoogte gehouden met bouwupdates op de social media-kanalen van Duinrell. Na het afscheidsweekend voor publiek vertrekt na 40 jaar het allerlaatste treintje op maandagochtend 10 november om 10 uur, speciaal voor genodigden. Dan nemen Duinrell-medewerkers van het eerste uur plaats in de karretjes: de Kikkerachtbaan zal worden gevuld met personeelsleden die het langst voor Duinrell werkzaam zijn.